Honzayk

Fotografování se věnuji dá se říct už od dětství, kdy jsme s tátou společně fotili po výletech. Nikdy jsem se ale fotografii nevěnoval jako koníčku. To se změnilo na střední škole, kdy jsem si řekl, že bych mohl zkusit fotit pořádně. Sehnal jsem si tedy z bazaru první zrcadlovku, kterou byl Canon 450D. K tomu jsem měl k dispozici základní setový objektiv „plasťáček“ 18-55 mm, což byl úplně nejzákladnější objektiv. Po nějaké době jsem začal narážet na různá omezení, a tak bylo nutné postoupit o něco dál. Koupil jsem si tedy canon 7D mark II – konečně pořádné tělo.

Pak už to šlo ráz na ráz. První objektivy, další tělo, další dvě těla, první zakázky. Následně už jsme jen přešli společně s manželkou na profesionální řadu objektivů s označením L u Canonu. Nyní můžu říct, že máme techniku, která nás nijak neomezuje a je to fakt už jen o tom, jaké snímky s tím člověk udělá. A jsem za to rád. Konečně se nemusíme strachovat kde nám fotky šumí, a nebo co je špatně. A jak nám to jde se můžete přesvědčit v portfoliu.

10
Let 
Zkušeností

Fotografii se věnuji od dětství.

10 +
Let 
Zkušeností

Fotografii se věnuji od dětství.

Jakou technikou?

Dlouhodobě fotím na techniku značky Canon, kde mám vždy u sebe dvě těla 5D mark III, společně s objektivy 16-35 mm f/2.8 L II USM a 50 mm f/1.2 L USM. V brašně s sebou většinou mám i 70-200 mm f/2.8 L USM. Pokud jdeme na výlet, tahám také dron a kamerku Osmo Pocket. Díky této technice jsem schopen produkovat snímky v absolutní kvalitě. Nemusíte se tedy bát, že bych byl omezen technikou.

Jan Hrinda
Fotograf, grafik, kočkomil.

V současné době se věnuji především focení svateb. Mimo sezónu s klukama jezdíme po horách a snažíme se zlepšovat v krajinářské fotografii. Moc rád vám vyfotím svatbu nebo portrét. Stačí se ozvat. Dejte mi vědět zprávou na Facebooku nebo na Instagramu. Nebo mi piště na mail dle druhu zakázky (svatba nebo portrét). Určitě se domluvíme!